В края на неделния ден, 11 декември, в бургаската спортна зала “Младост” завърши традиционният турнир “Млад акробат”, който събра елита на клубовете по акробатика в България във възрастите 6-8 и 9-11 години, индивидуална акробатика за момичета и момчета, и групова акробатика за възрастите 6-12 и 7-13 години. Турнирът събра общо 200 участници, които в голямата си част показаха качествен скок в подготовката си, в сравнение с показаното на миналогодишното издание на състезанието. Този напредък е най-видим във възрастите 6-12 и 7-13 години, в които вече се очертават бъдещите попълнения на националния отбор по акробатика. Висока оценка получи и работата на младите клубни треньори, чиито състезатели заеха повечето призови места в отделните възрасти и видове.     Във финалното класиране във възраст 6-8 години момчета, състезателите на КСА “Светкавица” Търговище окупираха призовата тройка и оставиха след себе си миналогодишните фаворити от бургаските клубове. При момичетата златните и бронзовите медали си поделиха…
Около 200 деца от 10 клуба от цялата страна ще участват в държавния турнир “Млад акробат”, който ще се проведе в неделя, 11 декември, в Бургаската спортна зала ”Младост”. Турнирът ще бъде открит в 8:30 часа сутринта. В него ще се включат деца на възраст от 6 до 13 години. Първите в класирането ще получат медали и награди по време на специалната церемония по награждаването, която ще започне в 17:00 часа. Паралелно с турнира ще се състои и контролно състезание за определяне на състава на Националния отбор по акробатика в различните  възрастови групи. Турнирът "Млад акробат" се организира от Българска федерация по спортна акробатика и бургаските клубове КСА “Нефтохимик 2011” и КСА “Бургас”, с подкрепата на Община Бургас.  Входът за зрители е свободен.
От името на БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО СПОРТНА АКРОБАТИКА Ви изказваме най-сърдечна и искрена балгодарност за оказаното съдействие за успешното осъществяване на Световната Купа по Спортна Акробатика – София 2013 в зала “Арена Армеец”. За нас беше чест да работим заедно и Ви благодарим за професионализма с който подходихте към нашата отговорност да сме домакини на този световен форум, в които участваха 20 страни от четири континента. Приемете нашата благодарност и се надяваме да работим заедно в бъдещи мероприятия, проекти и спортни форуми. гр.